Klasse

K1 -Kap

 

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

12

Mark Petersen

Maribo

U16

01:42:59,19

2

11

Karsten Andersen

Maribo

50+

01:53:57,09

3

13

Ebbe Møller

Sundby

65+

02:01:11,78

4

10

John Jørgensen

Maribo

60+

02:03:56,62

           

Klasse

K1 - Tur

 

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

22

Kim Strate

Maribo

50+

01:53:02,86

2

24

Bjarne Michelsen

Guldborgsund

70+

02:00:54,37

3

25

Henrik S. Hansen

Nykøbing

50+

02:02:59,00

4

21

Victoria Tzara

Sorø

50+

02:08:58,97

5

23

Frank Jørgensen

Maribo

50'

02:11:07,49

6

26

Lars Bjørn Jensen

Esrum

50+

02:17:20,72

7

20

Marion Andersen

Nybro Furå

Senior

02:17:44,02

           

Klasse

K2 - åben klasse

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

41

Gitte Dalsborg / Kim Meldgaard

Esrum

50+

01:49:31,38

2

40

Knud Kjeldgaard / Jacob Dan Jensen

Esrum

40+

01:51:09,03

3

42

Leif / Thomas

Guldborgsund

60+

01:57:45,30

4

43

Martin Møller / Emil Skovgaard

Maribo / Silkeborg

Senior

DNS

           

Klasse

Havkajak - 21 km

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

30

Aksel Hansen

Sorø

65+

02:17:23,44

2

32

Peter Roslyng

Guldborgsund

60+

02:18:52,63

3

34

Finn Munck Ulrich

Esrum

50+

02:19:10,53

4

31

Kim Hansen

Guldborgsund

60+

02:19:38,65

5

33

Laurynæs K.

Guldborgsund

30+

02:25:26,09

           

Klasse

Trim - Havkajak

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

56

Jan Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:35:06,04

2

55

Per Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:36:49,24

3

61

Preben Svendsen

Guldborgsund

Havkajak

01:37:11,62

4

65

Bent Bjerregård

Guldborgsund

Havkajak

01:38:28,06

5

51

Stine Høegh

Guldborgsund

Havkajak

01:41:00,57

6

66

Benny Jørgensen

Guldborgsund

Havkajak

01:45:01,46

7

62

Poul M. Carlsen

Guldborgsund

Havkajak

01:45:13,46

8

60

Palle Jensen

Nysted

Havkajak

01:45:44,44

9

50

Anne Kristiansen

Guldborgsund

Havkajak

01:47:33,81

10

53

Søren Kastrup

Guldborgsund

Havkajak

01:50:04,36

11

63

Klaus Werngreen

Guldborgsund

Havkajak

01:50:08,81

12

58

Sheila Andersen

Bjæverskov

Havkajak

01:57:28,92

13

57

Lars H. Andersen

Bjæverskov

Havkajak

01:57:35,00

14

79

Pia Lanken

Guldborgsund

Havkajak

02:14:43,66

15

54

Henrik Hansen

Guldborgsund

Havkajak

02:14:48,02

16

68

Søren Christensen

Guldborgsund

Havkajak

02:20:36,76

17

69

Lone Brun

Guldborgsund

Havkajak

02:22:08,49

18

70

Henrik Ludvigsen

Guldborgsund

Havkajak

02:22:09,12

19

67

Tina Rasmussen

Guldborgsund

Havkajak

DNF

20

59

Bente Jensen

Nysted

Havkajak

DNF

           

Klasse

Trim - Turkajak

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

52

Rene Hansen

Guldborgsund

Turkajak

01:29:09,79

2

71

Lasse Varkila

Guldborgsund

Turkajak

01:30:29,56

3

74

Gert Pedersen

Guldborgsund

Turkajak

01:31:16,15

4

73

Torben Hansen

Maribo

Turkajak

01:32:12,14

5

76

Jens Christensen

Guldborgsund

Turkajak

01:34:15,32

6

72

Mette Aarslew-Jensen

Guldborgsund

Turkajak

01:35:51,11

7

78

Lars Pilborg

Guldborgsund

Turkajak

DNF

8

75

Thomas Hviid

Guldborgsund

Turkajak

DNS

           

Klasse

Trim - K2 - Tur

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

77

Mette Ilsøe / Gitte Skovlund

Guldborgsund

Turkajak

01:37:48,20

           

Klasse

Trim - resultat alle klasser

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

52

Rene Hansen

Guldborgsund

Turkajak

01:29:09,79

2

71

Lasse Varkila

Guldborgsund

Turkajak

01:30:29,56

3

74

Gert Pedersen

Guldborgsund

Turkajak

01:31:16,15

4

73

Torben Hansen

Maribo

Turkajak

01:32:12,14

5

76

Jens Christensen

Guldborgsund

Turkajak

01:34:15,32

6

56

Jan Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:35:06,04

7

72

Mette Aarslew-Jensen

Guldborgsund

Turkajak

01:35:51,11

8

55

Per Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:36:49,24

9

61

Preben Svendsen

Guldborgsund

Havkajak

01:37:11,62

10

65

Bent Bjerregård

Guldborgsund

Havkajak

01:38:28,06

11

51

Stine Høegh

Guldborgsund

Havkajak

01:41:00,57

12

66

Benny Jørgensen

Guldborgsund

Havkajak

01:45:01,46

13

62

Poul M. Carlsen

Guldborgsund

Havkajak

01:45:13,46

14

60

Palle Jensen

Nysted

Havkajak

01:45:44,44

15

50

Anne Kristiansen

Guldborgsund

Havkajak

01:47:33,81

16

53

Søren Kastrup

Guldborgsund

Havkajak

01:50:04,36

17

63

Klaus Werngreen

Guldborgsund

Havkajak

01:50:08,81

18

58

Sheila Andersen

Bjæverskov

Havkajak

01:57:28,92

19

57

Lars H. Andersen

Bjæverskov

Havkajak

01:57:35,00

20

79

Pia Lanken

Guldborgsund

Havkajak

02:14:43,66

21

54

Henrik Hansen

Guldborgsund

Havkajak

02:14:48,02

22

68

Søren Christensen

Guldborgsund

Havkajak

02:20:36,76

23

69

Lone Brun

Guldborgsund

Havkajak

02:22:08,49

24

70

Henrik Ludvigsen

Guldborgsund

Havkajak

02:22:09,12

25

67

Tina Rasmussen

Guldborgsund

Havkajak

DNF

26

78

Lars Pilborg

Guldborgsund

Turkajak

DNF

27

59

Bente Jensen

Nysted

Havkajak

DNF

28

75

Thomas Hviid

Guldborgsund

Turkajak

DNS