Klasse

K1 - Kap

 

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

13

Henning Gad

Neptun

50+

01:58:07,67

2

12

Karsten Andersen

Maribo

50+

02:10:14,12

3

14

Carsten Mark

Egå

50+

02:15:34,53

           

Klasse

K1 - Tur - 50+

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

23

Kim Strate

Maribo

50+

02:06:43,31

2

21

Klaus Jensen

Maribo

50+

02:08:44,24

3

25

Morten Kjær

Neptun

50+

02:20:13,03

4

22

Frank Jørgensen

Maribo

50+

02:22:36,31

5

15

Victoria Tzara

Sorø

50+

02:41:41,16

6

20

Karen Daverkosen

Guldborgsund

50+

DNS

           

Klasse

K1 - Tur - 60+

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

30

Bjarne Michelsen

Guldborgsund

60+

02:09:46,96

2

31

Jurek Jaroszczak

Guldborgsund

60+

02:13:06,37

3

11

John Jørgensen

Maribo

60+

02:15:28,24

4

10

Erling Jensen

Maribo

60+

02:36:15,43

5

32

Bjarne R. Nielsen

Maribo

60+

DNS

           

Klasse

K2 - åben klasse

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

41

Leif / Thomas

Guldborgsund

60+

02:05:05,70

2

43

Flemming Kristensen / Knud Kjeldgaard

Neptun / Esrum

60+

02:08:44,87

3

44

Jytte Duun / Marion Andersen

Nybro / Furå

Senior / 60+

02:15:42,03

           

Klasse

Havkajak - 21 km

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

37

Aksel Hansen

Sorø

60+

02:26:00,11

2

36

Laurynæs K.

Guldborgsund

30+

02:29:27,14

           


Klasse

Trim – Havkajak

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

52

Jan Andersen

Guldborgsund

Havkajak

01:36:41,24

2

53

Kim F. Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:40:16,84

3

87

Carsten Oldrup

Guldborgsund

Havkajak

01:49:09,88

4

58

Rene Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:49:14,06

5

55

Per Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:49:39,35

6

88

Jan Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:51:46,91

7

71

Jesper Schilling

Guldborgsund

Havkajak

01:54:49,80

8

60

Claus Georgsen

IF Frem

Havkajak

01:56:35,72

9

56

Poul M. Carlsen

Guldborgsund

Havkajak

01:57:31,71

10

57

Preben Svendsen

Guldborgsund

Havkajak

01:58:50,54

11

54

Klaus Werngreen

Guldborgsund

Havkajak

02:01:12,29

12

61

Lotte Gilså

IF Frem

Havkajak

02:05:17,19

13

62

Sheila Andersen

IF Frem

Havkajak

02:07:16,35

14

50

Anne K.

Guldborgsund

Havkajak

02:07:27,05

15

59

Søren Kastrup

Guldborgsund

Havkajak

02:17:44,60

16

85

Mogens Kjeldsen

Guldborgsund

Havkajak

02:17:46,10

17

51

Henrik Hansen

Guldborgsund

Havkajak

02:33:05,73

18

84

Sjanne Stensgaard

Guldborgsund

Havkajak

DNF

19

86

Marianne Smidt

Guldborgsund

Havkajak

DNF

           

Klasse

Trim – Turkajak

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

81

Henrik Strange Hansen

NFR

Turkajak

01:28:49,10

2

42

Marianne Sidenius / Karen Berg

Neptun

40+

01:29:15,49

3

68

Asger Jørgensen

Guldborgsund

Turkajak

01:30:57,13

4

79

Mogens Stokholm

Neptun

Turkajak

01:37:52,36

5

77

Thomas Hviid

Guldborgsund

Turkajak

01:39:09,02

6

75

Lasse Varkica

Guldborgsund

Turkajak

01:41:05,37

7

72

Gert Pedersen

Guldborgsund

Turkajak

01:41:27,05

8

78

Helle Conradsen

Maribo

Turkajak

01:41:40,26

9

70

Bente Karlsen

Guldborgsund

Turkajak

01:41:45,90

10

74

Kurt Christensen

Guldborgsund

Turkajak

01:48:13,41

11

89

Mikael Tosti

Neptun

Turkajak

01:52:39,23

12

83

Lene Simonsen

Guldborgsund

Turkajak

01:55:22,29

13

69

Benny Jørgensen

Guldborgsund

Turkajak

02:03:32,54

14

73

Ingrid Michelsen

Guldborgsund

Turkajak

02:07:17,55

15

80

Erik Hauschild

NFR

Turkajak

02:07:41,19

16

82

Jens Erik Korsgaard

NFR

Turkajak

02:09:22,79

17

67

Arne Hinsby

Guldborgsund

Turkajak

DNF

18

76

Lone Thorsen

Guldborgsund

Turkajak

DNS

           

Klasse

Trim - K2 – Tur

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

66

Tine Loft Nielsen / Claus Sørensen

Neptun

Kapkajak

01:24:14,00

2

64

Mette S. Jensen / Lisbeth Larsen

Neptun

Turkajak

01:44:52,94

3

63

Laila Wedel / Lya Moestrup

Neptun

Turkajak

01:46:22,02

4

65

Peter Ringsted / Poul-Erik Nielsen

Neptun

Turkajak

DNF

           


Klasse

Trim - resultat alle klasser

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

66

Tine Loft Nielsen / Claus Sørensen

Neptun

Kapkajak

01:24:14,00

2

81

Henrik Strange Hansen

NFR

Turkajak

01:28:49,10

3

42

Marianne Sidenius / Karen Berg

Neptun

40+

01:29:15,49

4

68

Asger Jørgensen

Guldborgsund

Turkajak

01:30:57,13

5

52

Jan Andersen

Guldborgsund

Havkajak

01:36:41,24

6

79

Mogens Stokholm

Neptun

Turkajak

01:37:52,36

7

77

Thomas Hviid

Guldborgsund

Turkajak

01:39:09,02

8

53

Kim F. Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:40:16,84

9

75

Lasse Varkica

Guldborgsund

Turkajak

01:41:05,37

10

72

Gert Pedersen

Guldborgsund

Turkajak

01:41:27,05

11

78

Helle Conradsen

Maribo

Turkajak

01:41:40,26

12

70

Bente Karlsen

Guldborgsund

Turkajak

01:41:45,90

13

64

Mette S. Jensen / Lisbeth Larsen

Neptun

Turkajak

01:44:52,94

14

63

Laila Wedel / Lya Moestrup

Neptun

Turkajak

01:46:22,02

15

74

Kurt Christensen

Guldborgsund

Turkajak

01:48:13,41

16

87

Carsten Oldrup

Guldborgsund

Havkajak

01:49:09,88

17

58

Rene Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:49:14,06

18

55

Per Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:49:39,35

19

88

Jan Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:51:46,91

20

89

Mikael Tosti

Neptun

Turkajak

01:52:39,23

21

71

Jesper Schilling

Guldborgsund

Havkajak

01:54:49,80

22

83

Lene Simonsen

Guldborgsund

Turkajak

01:55:22,29

23

60

Claus Georgsen

IF Frem

Havkajak

01:56:35,72

24

56

Poul M. Carlsen

Guldborgsund

Havkajak

01:57:31,71

25

57

Preben Svendsen

Guldborgsund

Havkajak

01:58:50,54

26

54

Klaus Werngreen

Guldborgsund

Havkajak

02:01:12,29

27

69

Benny Jørgensen

Guldborgsund

Turkajak

02:03:32,54

28

61

Lotte Gilså

IF Frem

Havkajak

02:05:17,19

29

62

Sheila Andersen

IF Frem

Havkajak

02:07:16,35

30

73

Ingrid Michelsen

Guldborgsund

Turkajak

02:07:17,55

31

50

Anne K.

Guldborgsund

Havkajak

02:07:27,05

32

80

Erik Hauschild

NFR

Turkajak

02:07:41,19

33

82

Jens Erik Korsgaard

NFR

Turkajak

02:09:22,79

34

59

Søren Kastrup

Guldborgsund

Havkajak

02:17:44,60

35

85

Mogens Kjeldsen

Guldborgsund

Havkajak

02:17:46,10

36

51

Henrik Hansen

Guldborgsund

Havkajak

02:33:05,73

37

65

Peter Ringsted / Poul-Erik Nielsen

Neptun

Turkajak

DNF

38

84

Sjanne Stensgaard

Guldborgsund

Havkajak

DNF

39

86

Marianne Smidt

Guldborgsund

Havkajak

DNF

40

67

Arne Hinsby

Guldborgsund

Turkajak

DNF

41

76

Lone Thorsen

Guldborgsund

Turkajak

DNS