Klasse

K1 - Kap

 

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

11

Henning Gad

Neptun

50+

01:52:37,06

2

10

Karsten Andersen

Maribo

50+

02:02:43,21

3

27

Aksel Hansen

Sorø

 

02:15:01,29

4

28

Karl Nielsen

Sorø

 

02:23:51,64

           

Klasse

K1 - Tur - Senior & 40

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

35

Henrik Henriksen

Maribo

 

02:12:55,41

2

36

Susser L. Jensen

Maribo

 

02:17:49,49

3

37

Olav Lyndrup

Vordingborg

 

02:25:58,63

           

Klasse

K1 - Tur - 50+

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

16

Kim Meldgaard

Esrum

 

01:58:30,21

2

18

Frank Jørgensen

Maribo

 

02:11:26,67

3

17

Anders Jensen

Krogen

 

02:12:03,51

4

19

Jens Bjarne Nielsen

Maribo

 

02:14:10,85

           

Klasse

K1 - Tur - 60+

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

29

Jurek Jaroszczak

Guldborgsund

 

02:02:20,75

2

26

Bjarne Michelsen

Guldborgsund

 

02:02:52,33

3

25

Knud Kjeldgaard

Esrum

 

02:10:00,05

           

Klasse

Havkajak - 21 km

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

14

Bo Cervin

Vordingborg

50+

02:11:43,22

           
               


 

Klasse

K2 - åben klasse

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

44

Connie Møller / Ebbe Møller

Sundby

50+

01:55:09,23

2

41

Allan Olsen / Peter Bo Larsen

Krogen

50+ Tur

01:57:35,11

3

43

Marianne Sidenius / Flemming Kristensen

Neptun

40+/60+

01:59:49,99

4

40

Leif / Thomas

Guldborgsund

60+ Kap

02:03:06,72

5

42

Birgit Vilstrup / Lisa Kjær

Krogen

40+/50+ Tur

02:03:15,21

           
             


 

Klasse

Trim – Havkajak

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

62

Martin / Mira

Guldborgsund

K2 - Havkajak

01:31:32,38

2

57

Jan Andersen

Guldborgsund

Havkajak

01:32:04,18

3

59

Kim F. Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:36:39,00

4

64

Michael Saunte

Guldborgsund

Havkajak

01:39:22,42

5

61

Layrinas Kemesis

Guldborgsund

Havkajak

01:42:12,80

6

68

René Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:44:45,56

7

89

Jesper Schilling

Guldborgsund

Havkajak

01:46:35,80

8

56

Bjarne Pilborg

Guldborgsund

Havkajak

01:47:00,46

9

65

Per Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:47:27,65

10

80

Poul M. Carlsen

Guldborgsund

Havkajak

01:48:11,26

11

66

Preben Svendsen

Guldborgsund

Havkajak

01:48:43,01

12

86

Klaus Wergereen

Guldborgsund

Havkajak

01:48:44,57

13

12

Mikkel Molin

Lyngby

Havkajak

01:50:06,78

14

13

Jens-Peter Reflov

Lyngby

Havkajak

01:50:10,32

15

50

Henning Nielsen

Bjæverskov

Havkajak

01:50:13,82

16

60

Lauer Winther

Guldborgsund

Havkajak

01:52:19,29

17

83

Jan Pedersen

Guldborgsund

Havkajak

01:53:31,93

18

85

Svend Toxværd

Guldborgsund

Havkajak

01:54:22,31

19

84

Marlon Cramers

Møn

Havkajak

01:55:18,37

20

51

Iwan Pedersen

Bjæverskov

Havkajak

01:55:23,04

21

67

Rasmus Christiansen

Guldborgsund

Havkajak

01:59:05,24

22

58

Jørgen Mittertreiner

Guldborgsund

Havkajak

02:06:05,09

23

63

Martin Pedersen

Guldborgsund

Havkajak

02:09:44,05

24

52

Jonas Andersen

Bjæverskov

Havkajak

02:11:48,80

25

54

Lotte Gilså

Bjæverskov

Havkajak

02:12:52,89

26

55

Sheila Andersen

Bjæverskov

Havkajak

02:12:54,23

27

53

Lars Andersen

Bjæverskov

Havkajak

02:13:08,15

           
             


 

Klasse

Trim – Turkajak

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

72

Asger Jørgensen

Guldborgsund

Turkajak

01:24:50,90

2

87

Allan Solberg

Guldborgsund

Turkajak

01:31:12,26

3

74

Gert Pedersen

Guldborgsund

Turkajak

01:32:18,43

4

90

Niels Ole Nielsen

Guldborgsund

Turkajak

01:34:51,84

5

79

Lasse Varkila

Guldborgsund

Turkajak

01:37:26,91

6

78

Kurt Christensen

Guldborgsund

Turkajak

01:37:40,51

7

88

Hanne Knudsen

Guldborgsund

Turkajak

01:39:14,19

8

91

Bent Bjerregaard

Guldborgsund

Turkajak

01:48:23,61

9

77

Kim Graae

Guldborgsund

Turkajak

01:50:05,40

10

81

Kim Wagn Bødker

Guldborgsund

Turkajak

01:50:08,02

11

82

Nicolai Barnes

Guldborgsund

Turkajak

01:53:25,42

12

76

Jeppe Mittertreiner

Guldborgsund

Turkajak

02:05:41,03

13

75

Jens Christensen

Guldborgsund

Turkajak

02:09:45,25

DNF

73

Betina Petersen

Guldborgsund

Turkajak

DNF

           

Klasse

Trim - K2 – Tur

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

69

Pia Gulstad / Jacob Gulstad

Esrum

K2 - Turkajak

01:24:59,70

2

71

Jens Mørch / Laila Wedel

Neptun

K2 - Turkajak

01:30:56,27

3

70

Karen Berg / Michael Tosti

Neptun

K2 - Turkajak

01:31:45,49

           
             


 

Klasse

Trim - resultat alle klasser

     
           

Placering

Bådnr.

Deltager

Klub

Bemærkning

Tid

1

72

Asger Jørgensen

Guldborgsund

Turkajak

01:24:50,90

2

69

Pia Gulstad / Jacob Gulstad

Esrum

K2 - Turkajak

01:24:59,70

3

71

Jens Mørch / Laila Wedel

Neptun

K2 - Turkajak

01:30:56,27

4

87

Allan Solberg

Guldborgsund

Turkajak

01:31:12,26

5

62

Martin / Mira

Guldborgsund

K2 - Havkajak

01:31:32,38

6

70

Karen Berg / Michael Tosti

Neptun

K2 - Turkajak

01:31:45,49

7

57

Jan Andersen

Guldborgsund

Havkajak

01:32:04,18

8

74

Gert Pedersen

Guldborgsund

Turkajak

01:32:18,43

9

90

Niels Ole Nielsen

Guldborgsund

Turkajak

01:34:51,84

10

59

Kim F. Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:36:39,00

11

79

Lasse Varkila

Guldborgsund

Turkajak

01:37:26,91

12

78

Kurt Christensen

Guldborgsund

Turkajak

01:37:40,51

13

88

Hanne Knudsen

Guldborgsund

Turkajak

01:39:14,19

14

64

Michael Saunte

Guldborgsund

Havkajak

01:39:22,42

15

61

Layrinas Kemesis

Guldborgsund

Havkajak

01:42:12,80

16

68

René Hansen

Guldborgsund

Havkajak

01:44:45,56

17

89

Jesper Schilling

Guldborgsund

Havkajak

01:46:35,80

18

56

Bjarne Pilborg

Guldborgsund

Havkajak

01:47:00,46

19

65

Per Nielsen

Guldborgsund

Havkajak

01:47:27,65

20

80

Poul M. Carlsen

Guldborgsund

Havkajak

01:48:11,26

21

91

Bent Bjerregaard

Guldborgsund

Turkajak

01:48:23,61

22

66

Preben Svendsen

Guldborgsund

Havkajak

01:48:43,01

23

86

Klaus Wergereen

Guldborgsund

Havkajak

01:48:44,57

24

77

Kim Graae

Guldborgsund

Turkajak

01:50:05,40

25

12

Mikkel Molin

Lyngby

Havkajak

01:50:06,78

26

81

Kim Wagn Bødker

Guldborgsund

Turkajak

01:50:08,02

27

13

Jens-Peter Reflov

Lyngby

Havkajak

01:50:10,32

28

50

Henning Nielsen

Bjæverskov

Havkajak

01:50:13,82

29

60

Lauer Winther

Guldborgsund

Havkajak

01:52:19,29

30

82

Nicolai Barnes

Guldborgsund

Turkajak

01:53:25,42

31

83

Jan Pedersen

Guldborgsund

Havkajak

01:53:31,93

32

85

Svend Toxværd

Guldborgsund

Havkajak

01:54:22,31

33

84

Marlon Cramers

Møn

Havkajak

01:55:18,37

34

51

Iwan Pedersen

Bjæverskov

Havkajak

01:55:23,04

35

67

Rasmus Christiansen

Guldborgsund

Havkajak

01:59:05,24

36

76

Jeppe Mittertreiner

Guldborgsund

Turkajak

02:05:41,03

37

58

Jørgen Mittertreiner

Guldborgsund

Havkajak

02:06:05,09

38

63

Martin Pedersen

Guldborgsund

Havkajak

02:09:44,05

39

75

Jens Christensen

Guldborgsund

Turkajak

02:09:45,25

40

52

Jonas Andersen

Bjæverskov

Havkajak

02:11:48,80

41

54

Lotte Gilså

Bjæverskov

Havkajak

02:12:52,89

42

55

Sheila Andersen

Bjæverskov

Havkajak

02:12:54,23

43

53

Lars Andersen

Bjæverskov

Havkajak

02:13:08,15

DNF

73

Betina Petersen

Guldborgsund

Turkajak

DNF